Merginos, studijuojančios mados industriją, dalinasi su skaitytojais savo patirtimi keliaudamos po nuostabų ir kupiną naujovių mados ir šou verslo pasaulį.

2014 m. sausio 17 d., penktadienis



Fotosesija „Šachmatų karalienė‘‘ įvyko  2013m., gruodžio 8-ąją, Elektrėnuose. Susirinkome apie 12h, visų pirma buvo daroma šukuosena manekenei. Tai buvo ekstravagantiškas bei įmantrus kuodas. Viskas vyko  sklandžiai, tačiau visažistė dėl asmeninių priežasčių negalėjo atvykti, todėl skubiai teko ieškoti kitos. Per kelias minutes buvo surasta kita visažistė. Makiažas savo įmantrumu visiškai neatsiliko nuo šukuosenos: tai buvo sceninis ir ryškus makiažas, kuris puikiai derėjo prie suknelės spalvų. Manekenei ant rankos buvo nupiešta karūna, o kaklą puošė rankų darbo kaklo papuošalas, tarsi apykaklė, kuri išryškino suknelės grožį.
  Važiavome į mišką (fotografavimo vietą). Tą dieną lauke buvo labai šalta ir ką tik prisnigę, o tai nuotraukų fonui buvo tik į naudą, tačiau šachmatų karalienei teko kentėti kūną geliantį šaltį, su pečių nedengiančia suknele. Netrukus paruošėme vietą fotografavimui. Ant sniego išdėliojome juodas plyteles, tarsi šachmatų lentą. Įjungėme mašinos žibintuvus, naudojome atšvaitą, buvo prieblanda, medžių šakos sviro nuo sniego, tai suteikė  nuotraukoms magiškumo.
  Fotografei, taip pat suknelės ir aksesuarų kūrėjai teko gerokai paplušėti. Visi dalyvavę fotosesijoje, o ypač manekenė, sušalome fotosesijos eigoje, tačiau buvo verta: fotografijos gavosi įspūdingos.

Roberta J.




Atlikti darbai:

1. Pasirūpinta būsimos suknelės medžiagų paieška (juoda ir balta oda, platinos spalvos atlasine medžiaga ir t.t.)
2. Surastos ir nupirktos medžiagos lazdos gamybai (juoda oda, juodas metalo strypas)
3. Nupirkti nėrimo siulai, metaliniai kabliukai (būsimam kaklo papuošalui)
4. Surasti ir nupirkti pageidaujamos formos ir spalvos auskarai.
5.  Buvo ieškoma kur būtų galima nusipirkti nebrangių plytelių. Fotosesijai nupirktos grindų plytelės (pirktos baltos, bet prisnigus jas teko nudažyti juodai).
6. Nupirkti balti purškiami plaukų dažai.
7. Atrinkta profesionali manekenė.
8. Surasta plaukų stilistė.
9. Surasta visažistė.
10. Pasirūpinta kėde, ant kurios buvo sodinamas modelis.
11. Nupirkti balti dūmai (4 vnt.)
12. Karūnos gamybai surastos ir nupirktos reikalingos medžiagos (juoda/balta oda, juoda raštuota medžiaga).
13. Surasta tinkama fotografavimo vieta.
14. Per fotosesiją buvo padedama laikyti atšvaitą, sklaidomi dūmai, deliojamos plytelės ir t.t


Sąrašą sudarė: Lina B. Darbus atliko: Roberta, Lina B., Gintarė.


Fotografė: Lina Brazau 
Modelis: Odeta Šukuosena: Gabija Vitkauskaite Makiažas: Esmira Asistentės: Roberta Jaraminaitė ir Gintarė Tautkutė

2014 m. sausio 6 d., pirmadienis

MADOS INJEKCIJA’13. subjektyviai


         Vieną subjektyviai gražų antradienio vakarą susiruošiau madingai pasikultūrinti Nacionalinėje Dailės Galerijoje. Vos tik užėjus įteikė man akredituotą rinkinėlį, kad nepasiklysčiau šiame pavojų ir atradimų kupiname mados pasaulyje.


            Festivalis „Mados infekcija“ jau septintą kartą sukvietė į visiems atvirą naujų mados dizainerių paieškos konkurso „Injekcija“ finalą. Šių metų pagrindinis klausimas yra: “AR MADA LYGU RELIGIJA?”. 

            Po penkis įgyvendintus savo kolekcijos modelius pristatė 16 jaunųjų dizainerių iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos. Renginio metu jie varžėsi dėl išskirtinio prizo – galimybės kartu su žymiais Lietuvos ir užsienio dizaineriais pristatyti savo kolekciją ant „Mados infekcijos“ podiumo 2014 metų pavasarį.

                                                 Sandra Straukaitė žadėjo ilgą podiumą – ištęsėjo.

Savo kolekcijas šiemet pristatė: Akvilė Jančauskaitė, Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė, Egidijus Učkuronis, Gintarė Salemonaitė, Greta Vitkauskaitė, Jurgita Žaromskytė, Justina Snøw, Karolina Fomičiova Fomi, Kristina Rutkauskaitė, Kristina Sviderskaitė, Liucija Domkutė, Monika Ženytė ir Fausta Povilonytė, Ugnė Martinaitytė, Vitalija Malyško, Artis Štamgūts (Latvija), Tatsiana Grakova (Baltarusija).




Iš tokios daugybės kolekcijų mano subjektyviai akiai įstrigo vos kelios:
  •          LIUCIJA DOMKUTĖ – “Gyvatės padėtis šiuolaikinės mados kontekste”.


            Kolekcija kiek netikėta, šviesi, infantiliška, jautri, subtiliai seksualiu gyvatės įvaizdžiu. Būdingi išraiškingi kolekcijos audiniai, sukurti eksperimentinių ieškojimų metu: lazerinėmis pjaustymo technologijomis, audimu bei dubliavimo principu siekiant kuo maksimaliau perteikti gyvatės odos faktūrą kuriant įtaigius modelius. Toks pajautimas išties paliko įspūdį ir liko atminty ne tik tą vakarą. Ir taip nežymus nuėjimas į tribal pusę staiga neatrodo atsibodęs ir visur matytas. Moteriškumas !
  •          ANNA ROMANOVA ir DOVILĖ CIBULSKAITĖ – “Pure”.


            Ties šiuo duetu esu visiškai subjektyvumo viršūnėje, nes jos mano draugės ir kartu dirbam laikas nuo laiko (tai galima stebėti čia: http://www.linamartinkenaite.com/lt/13/pure).
Bet bendrai - kolekcijos medžiagiškumas ir kirpimai sportiški, o religinės aprangos interpretacija pasireiškia detalėse. Kolekcijoje naudojama balta spalva reiškia galią, sėkmę, taip pat tobulumą – viską, ko reikia tiek sporte, tiek religijoje. Manau, jos vienos tiksliausiai išsprendė šių metų temą !
  •           EGIDIJUS UČKURONIS – “Ovum”.


            Kolekcijai naudota natūrali žuvies oda – lašišos, jūrinio ešerio, vilkžuvės ir menkės. Nebuvo apsieita ir be naujausių technologijų, pavyzdžiui, tokių kaip 3D spausdinimo galimybės – vienas kolekcijos modelis sukurtas būtent atspausdinus dvi 3D detales. Viename iš aksesuarų buvo panaudota biologiškai užauginta oda – panaudojus fermentacijos procesus išgauta plėvelė, kurią išdžiovinus ji tapo panaši į gyvūninės kilmės odą. Sujungus šias medžiagas su sudėtingais kirpimais buvo išgauta energija, kuri tūno kolekcijos modeliuose, gyvena juose ir skleidžia savo unikalią melancholišką jėgą. Manau, eiti podiumu ir žinoti, kad dėvi tokią kolekciją – didelis ypatingas ir nepatirtas jausmas. Taipogi čia patiko makiažo ir kolekcijos santykis – puikiai išspręsta !

            Kas nustebino, tai dvi kolekcijos, kurias jau seniau esu mačiusi – Gretos Vitkauskaitės “Naujoji estetika” (šią kolekciją mačiau dar birželį ar liepą) ir Gintarės Salemonaitės “Portretai” (kada mačiau, nepamenu tiksliai). O juk kolekcijos negali būti publikuotos ar kitaip viešintos iki renginio. Subjektyvi nuostaba.
           
            Dar vienas niuansas – bandymai šokiruoti religine tematika. To ir reikėjo tikėtis – juk tokia ta tema. Rizikinga, taip. Galiausiai laimi skoningiausi ir nuoširdžiausiai iki galo išsprendę visus savo kolekcijų klausimus be jokių pritempinėjimų, kas kai kada pas kai kuriuos dizainerius buvo galima justi.

            KAS LAIMĖS? KAS LAIMĖS? Tikrai ne Gargždų, o MADOS nauja banga.
Į “Mados Infekciją” kelialapius gavo Annos Romanovos ir Dovilės Cibulskaitės duetas (!), Tatsiana Grakova, Akvilė Jančiauskaitė bei Ugnė Martinaitytė.

                                                                                                                 (Evaldo Stakėno fotografija)

“MADOS INJEKCIJOS” VIDEOFINALAS:

P.S.: apart mados kolekcijų pristatymo taipogi netrūko renginio svečiams pramogų:
- žurnalas LAIMA kartu su ShopSpy rengė fotosesiją/konkursą, kuris galiausiai vyko facebook.com erdvėje. Daugiausia “like” surinkusios nuotraukos modeliai gaus pakvietimus į “Mados Infekciją”.

                                                                                            (Gedmanto Kropio fotografija)
 - remėjai BOSCA ir PERWOLL statė svečių fotosieną, prie kurios visi ateidami pasižymėdavo įsiamžindami, o ir išeidami taipogi.


 - tu esi mieste ar esi renginyje visada yra didžiulė pramoga, jei tave nufotografuoja Vincas Alesius. Loterija – pateksi į jo facebook.com profilį ar į Humans Of Vilnius facebook.com puslapį. Labai smagu stebėti visus aplink, kai jie atpažįsta šį fotografą – nepastėbimas pozavimas iš už kampo akies kampeliu – labai žavu.

                                                                                                                  (Vinco Alesiaus fotografija)

P.P.S.: nuostabi fotogalerija iš “Mados Injekcijos” backstage:


Įrašą parengė Lina Martinkėnaitė

Lapkričio 18 d. turėjome susitikimą su tekstilininke Aušra Bernote iš serijos „Madingi susitikimai“.


Šioje paskaitoje susipažinome su natūraliais pluoštais, audiniais, kuriuos dėvime kiekvieną dieną. Paskaitos metu sužinojome kelią nuo pluošto pasodinimo iki drabužio, išmokome kaip atpažinti ir atskirti natūralius pluoštus deginimo testu. Deginimo testas buvo tikriausiai įdomiausia paskaitos dalis, nes kiekviena asmeniškai galėjom prisiliesti prie kiekvieno audinio ir pačios pamatyti kuo tie pluoštai skiriasi. Apžvelgėme bei prisilietėme prie dažniausiai naudojamų natūralių pluoštų tokių kaip medvilnė, linas, vilna, kašmyras ir pan.


Paskaitą skaitė ir praktinį užsiėmimą vedė Aušra Bernotė - Vilniaus dailės akademijos meno magistrė, tekstilininkė. Šio metu aktyviai užsiima rankiniu bei mašininiu mezgimu, šilko tapyba.

Įrašą parengė Ugnė Vosyliūtė

Sveiki, mielieji. Visų pirma noriu visus pasveikinti praėjusių švenčių proga ir palinkėti kuo kūrybingesnės vaizduotės, krūvos idėjų, na ir žinoma pilnėjančios spintos.
    Na o man per paskutinius porą mėnesių teko apsilankyti net dvejuose mados kūrėjų kolekcijų pristatymuose  - tai visai nesenai iškilusio jauno kūrėjo Roberto Kalinkino ir jau visiems gerai pažįstamo dizainerio Juozo Statkevičiaus 2014 metų, pavasario – vasaros kolekcijas. Trumpai aprašysiu savo nuomonę apie matytus pristatymus, o vaizdo medžiagą bei kolekcijų palyginimą rasite prisegtoje prezentacijoje J

 Luko Balandžio nuotr.  
Roberto Kalinkino 2014 metų pavasario-vasaros kolekcijos modeliai

      Visiems žinoma, kad menininkai – vėluoti mėgstantys žmonės, tad abiejų pristatymų metu teko gerokai palūkėti kol galėsime patogiai įsitaisyti į vietas. Rodos, jog R. Kalinikas tai buvo puikiai apgalvojęs, nes tiesiog neturėjome laiko nuobodžiauti laukimo metu. Patalpose buvo įrengta dizainerio rūbų ekspozicija, kur galėjome apžiūrėti bei įsigyti senesnių kolekcijų modelius. Buvo įrengtas „kambarėlis“, dekoruotas prabangiais audiniais, lipnia juosta bei kitomis medžiagomis. Visa aplinka buvo išpuošta, kas padėjo bent trumpam atitrūkti nuo pilko rudens ir prisiminti vasarą. Scenografijai buvo panaudoti keli tikri lėktuvai, kurie buvo pakabinti tiesiai virš podiumo ir tuo tarpu užstojo beveik visą ekraną. Podiumui panaudota neįprasta medžiaga – lipni juosta. Turiu pripažinti, kad dėmesį ji pritraukė, tačiau nebuvo pagalvota, kad modeliams toks podiumas tikrai nelygus asfaltui, kas buvo pastebima jiems slysčiojant.  Tuo tarpu apie J. Statkevičiaus scenografiją iš mano pusės vien geri atsiliepimai – metalo akmenys, lazeriai, japonišką sodą imituojantys akmenėlių laukai, viskas taip skoningai derėjo tarpusavyje, kad vien į tai žiūrėjau išpūtusi akis. Tačiau J. Statkevičius nuliūdino tuo, kad pristatymo laukimo salėje teko laukti tikrai netrumpą laiką, o tuo metu tiesiog stovėjome sausakimšoje salėje, vos galėdami pasisukti.
 Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / 
Roberto Kalinkino 2014 metų pavasario-vasaros kolekcijos modeliai

    Jei komentuočiau kolekcijas, modelius, ko gero neužtektų ir penkių lapų, tad tik labai trumpai papasakosiu bendrą vaizdą, o plačiau – prisegtoje prezentacijoje J.  Jei turėčiau galimybę rinktis, kurio kūrėjo rūbus pasiimti sau, pasiimčiau R. Kalinkino, tačiau ne todėl, kad man nepatiko J. Statkevičiaus modeliai. Mano manymu, Juozo kūriniai tinkamesni podiumui, o ne paprastiems žmonėms. Neįsivaizduoju gatvėje žingsniuojančio vaikino su ryškiai oranžiniu kostiumu ir po kaklu parištu, guminiu vėžliu. Kaip ir neįsivaizduoju moters, su elegantiška suknele ir neono ryškumo kuprine. Taipogi nesupratau 3 pristatytų modelių – šviesių, skirtingų ilgių suknelių, puoštų siuviniais bei karoliukais. Niekaip nepriderinu jų prie visos Juozo kolekcijos, tai tarsi pamirštos, iš senesnių kolekcijų rastos suknelės. Likusi kolekcijos dalis pakerėjo – Japonija alsuojančios suknelės su nuostabiai puoštomis nugaromis, taipogi vyriško kirpimo kelnės, švarkai ir vienas mano pastebėjimas – puikiai parinkta ir suderinta avalynė. O tuo tarpu R. Kalinkino pristatyme avalynės visai nesupratau. Kiekvienas modelis mūvėjo visiškai skirtingus batus. Galėjome išvysti nuo prabangių Ch. Louboutin, iki paprasčiausių aulinukų. Tačiau jau kaip ir minėjau, rūbus rinkčiausi R. Kalinkino, vien todėl, kad jie  artimesni kasdieniam nešiojimui, patogesni, lengviau suderinami, o ir prabangios  suknelės artimesnės Lietuvos renginiams.

                                                                                           Tomo Adomavičiaus nuotr.

 
                                                                             T. Bauro nuotrauka


   Taigi, iš abiejų pristatymų bet kokiu atveju išėjau su didžiule šypsena, džiaugiuosi, kad turime tokių kuriančių, talentingų žmonių. Nors dauguma ir kritikuoja R. Kalinkino pristatymą, aš ne. Nors reklamose ir buvo žadėta daugiau nei gavome, nereikia norėti, kad visai nesenai iškilęs dizaineris atliktų viską tobulai ir prilygtų mados pasaulio senbuviui  - J. Statkevičiui. 


Įrašą parengė Gintarė Tautkutė
KSU universitete, spalio 21 ir 22 d., viešėjo ir pristatė apie savo veiklą Mados Industrijos studentėms Gabija Duoblytė- Londono mados koledžo magistrė ir mados prekės ženklo  „NYMPHA London“ bendrasavininkė bei produkcijos ir pardavimų vadovė.
Kviestinė lektorė skaitė dviejų paskaitų ciklą: „Mados parodos: tarp istorijos ir komercijos“bei „Mados parodos: įrankis prekės ženklo komunikacijai“.
Taip studentės turėjo galimybę išgirsti mados parodų ir muziejų istoriją, prekės ženklų arba dizainerių personalines parodas, bei kodėl sparčiai populiarėja tokios individualios iniciatyvos ir kodėl prekės ženklų vartotojams įdomu dalyvauti tokiose komercinėse parodose.





Įrašą parengė Aida Klimavičiūtė
“ENYA CHRISTMAS SHOW” įvaizdinė fotosesija



            Gruodžio 14 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyko „Enya Christmas Show“, kuriame airių atlikėjos Enya dainų repertuarą atliko Lietuvos atlikėjų komanda –Erica Jennings, Ieva Prudnikovaitė, Rūta Ščiogolevaitė, Evelina Sašenko ir Vaida Genytė.
Kartu su šiuo penketuku scenoje pasirodė ir dirigento Donato Katkaus vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestas. Originalios muzikos ir „Enya Christmas Show“ aranžuočių autorius, koncerto muzikos prodiuseris ir meno vadovas - Linas Adomaitis

Įvaizdžiu rūpinosi dizainerė Daiva Urbonavičiūtė, kuriai asistavo Živilė Grumadaitė, Rasa Kondratavičiūtė ir Lina Martinkėnaitė.

                                            (Įvaizdinė renginio reklama)

            Susitikime su projekto prodiuseriais buvo nuspręsta, kokio įvaizdžio sieksime fotosesijos metu ir jo realizavimui turėjome vos porą dienų.

Švelnumas, šviesumas, nimfiškumas, lengvumas, moteriškumas, mistiškumas, graciškumas – visa tai ENYA įvaizdžio esminės dalys, kurioms išspręsti nusprendėme pasitelkti sidabruotas gėles, tiaras, perlus, progines bei vestuvines sukneles, drugelius, ilgas atlasines pirštines ir taipogi reikėjo surasti įvaizdžio specialistus, t.y. vizažistę bei plaukų stilistę, kurios galutinai užpildytų siekiamą įspūdį. O dar viena užduotis – kontaktavimas su projekto vokalistėmis dėl kuriamo įvaizdžio per fotosesiją.

(Fotografas jau buvo pasirinktas projekto prodiuserių pagal jų pačių asmeninius kriterijus.)

              Živilė, važinėdama po įvairias parduotuves, sprendė gėlių klausimą bei jų sidabravimą. Taipogi apsiėmė kontaktuoti su projekto vokalistėmis dėl fotosesijos, kad išsiaiškintų jų dydžius, kurių reikėjo norint suorganizuoti sukneles.

         Lina suorganizavo perlų tiaras (MAKE HEADS TURN) bei susitarė su vizažiste Giedre Marcinonyte bei plaukų stiliste Jurga Zigmante (UFF) dėl idėjos ir įvaizdžio detalių. 

                              (Jurga Zigmantė ir Giedrė Marcinonytė)
Svarbiausias klausimas – suknelių paieška, kuo rūpinosi Lina ir Živilė, vyko dieną prieš fotosesiją. Apsilankėme SANTA vestuvinių suknelių salone, kuriame neleido fotografuoti suknelių ir nerodė didelio noro bendradarbiauti. Vėliau vykome į ANGELO MIO saloną, kuriame labai svetingai priėmė, viską aprodė, leido fotografuoti ir noriai kontaktavo. Čia radome nemažai tinkamų suknelių. Vėliau, tęsiant paiešką, bandėme skambinti Liutaurui Salasevičiui i saloną, tačiau paaiškėjo, kad jis nepajėgus dirbti taip spontaniškai. Toliau sekė VAMP, tačiau jie nebendradarbiauja su tokiais projektais ir nenuomoja suknelių, o tuo labiau jų pasiūla neatitiko mūsų įvaizdžio reikalavimų. Paskutinis salonas, kuriame ieškojome suknelių, - LA ROSA. Čia fotografuoti taipogi neleido, bet svetingai sutiko mus ir susidomėjo mūsų pasiūlimu bendradarbiauti ENYA projekte.

Pasitarėme su Daiva ir nusprendėme bendradarbiauti su ANGELO MIO proginių suknelių salonu.
Bendradarbiavimo sutarties abiejų šalių įsipareigojimų ir sutarimų derinimas vyko iki pat fotosesijos pradžios. Tarp salono savininkės, projekto prodiuserio ir direktoriaus tarpininkavo Lina.


Išaušo fotosesijos diena.

Nuo pat ryto Daivai asistavo Rasa, padėjo surinkti sukneles bei palaikė ryšį su Živile ir Lina, kurios jau buvo fotosesijos vietoje ir rūpinosi ikifotosesiniais reikalais kaip įvaizdžio kūrimas vizažo ir plaukų stilistės pagalba.

Atvykus Daivai ir Rasai su suknelėmis į fotosesiją pasiruošimas vyko visu pajėgimu - iš pradžių aprengėme ir fotosesijai įvaizdį sukūrėme Rūtai Ščiogolovaitei, vėliau Evelinai Sašenko, o galiausiai Ievai Prudnikovaitei.
  






Vyko “ENYA Christmas Show” įvaizdinė fotosesija ir reklamos filmavimas tuo pačiu metu.








Tačiau video reklama buvo greitai išimta iš youtube.com dėl iškilusio tarptautinio skandalo dėl atlikėjos Enya’os autorinių teisių. 

              (“ENYA Christmas Show” įvaizdinis plakatas)

KOMANDA:

užsakovas: UAB “Adcola” – “ENYA Christmas Show”

vizažistė: Giedrė Marcinonytė
plaukų stilistė: Jurgita Zigmantė
įvaizdžio stilistė: Daiva Urbonavičiūtė
asistentės: Živilė Grumadaitė, Rasa Kondratavičiūtė, Lina Martinkėnaitė
užkulisių fotografė: Lina Martinkėnaitė
suknelės: Angelo Mio



Įrašą parengė Živilė Grumadaitė, Rasa Kondratavičiūtė ir Lina Martinkėnaitė

Kazimierio Simonavičiaus universitete gruodžio 9 d. dalyvavome susitikime su dizainere Milda Čergelyte, kuri šiuo metu studijuoja Londono mados universitete. Mergina ne kartą yra pasirodžiusi ant „Mados infekcijos“scenos  Lietuvoje, savo kolekcijas pristačiusi Londone bei Stambule. Ji yra laimėjusi geriausios kylančios dizainerės apdovanojimą.

Susitikimo metu Milda Čergelytė, geriau žinoma kaip mimi.c, skaitė paskaitą „Ar tau yra vietos mados industrijoje?“.  Paskaitos metu dizainerė papasakojo apie save, savo studijas Londone, taip pat apie „Mados infekcijoje“ pristatytas kolekcijas. Iškeldama paskaitos esminį klausimą „Ar tau yra vietos mados industrijoje?“, Milda Čergelytė papasakojo apie madą kaip verslą bei darbą, taip pat apie Mados industriją Lietuvoje, galimybes tobulėti. Dizainerė neslėpė, jog mados industrija išties reikalauja daug vargo, pastangų bei darbo, žmonės, besisukantys mados industrijoje privalo būti novatoriški, drąsūs ir niekada nepasiduodantys. 


Besiklausant žmogaus, kuris sukasi mados pasaulyje, supratome, kad vienas svarbiausių dalykų yra ryžtas ir pasitikėjimas savo jėgomis.




                                                                                                                                                                                                                                                          
                                                                                                                                                                                                                                                 Įrašą parengė Andrė Mikuckytė 

Popular Posts

Teikia „Blogger“.