Merginos, studijuojančios mados industriją, dalinasi su skaitytojais savo patirtimi keliaudamos po nuostabų ir kupiną naujovių mados ir šou verslo pasaulį.

2014 m. sausio 6 d., pirmadienis

Sveiki, mielieji. Visų pirma noriu visus pasveikinti praėjusių švenčių proga ir palinkėti kuo kūrybingesnės vaizduotės, krūvos idėjų, na ir žinoma pilnėjančios spintos.
    Na o man per paskutinius porą mėnesių teko apsilankyti net dvejuose mados kūrėjų kolekcijų pristatymuose  - tai visai nesenai iškilusio jauno kūrėjo Roberto Kalinkino ir jau visiems gerai pažįstamo dizainerio Juozo Statkevičiaus 2014 metų, pavasario – vasaros kolekcijas. Trumpai aprašysiu savo nuomonę apie matytus pristatymus, o vaizdo medžiagą bei kolekcijų palyginimą rasite prisegtoje prezentacijoje J

 Luko Balandžio nuotr.  
Roberto Kalinkino 2014 metų pavasario-vasaros kolekcijos modeliai

      Visiems žinoma, kad menininkai – vėluoti mėgstantys žmonės, tad abiejų pristatymų metu teko gerokai palūkėti kol galėsime patogiai įsitaisyti į vietas. Rodos, jog R. Kalinikas tai buvo puikiai apgalvojęs, nes tiesiog neturėjome laiko nuobodžiauti laukimo metu. Patalpose buvo įrengta dizainerio rūbų ekspozicija, kur galėjome apžiūrėti bei įsigyti senesnių kolekcijų modelius. Buvo įrengtas „kambarėlis“, dekoruotas prabangiais audiniais, lipnia juosta bei kitomis medžiagomis. Visa aplinka buvo išpuošta, kas padėjo bent trumpam atitrūkti nuo pilko rudens ir prisiminti vasarą. Scenografijai buvo panaudoti keli tikri lėktuvai, kurie buvo pakabinti tiesiai virš podiumo ir tuo tarpu užstojo beveik visą ekraną. Podiumui panaudota neįprasta medžiaga – lipni juosta. Turiu pripažinti, kad dėmesį ji pritraukė, tačiau nebuvo pagalvota, kad modeliams toks podiumas tikrai nelygus asfaltui, kas buvo pastebima jiems slysčiojant.  Tuo tarpu apie J. Statkevičiaus scenografiją iš mano pusės vien geri atsiliepimai – metalo akmenys, lazeriai, japonišką sodą imituojantys akmenėlių laukai, viskas taip skoningai derėjo tarpusavyje, kad vien į tai žiūrėjau išpūtusi akis. Tačiau J. Statkevičius nuliūdino tuo, kad pristatymo laukimo salėje teko laukti tikrai netrumpą laiką, o tuo metu tiesiog stovėjome sausakimšoje salėje, vos galėdami pasisukti.
 Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / 
Roberto Kalinkino 2014 metų pavasario-vasaros kolekcijos modeliai

    Jei komentuočiau kolekcijas, modelius, ko gero neužtektų ir penkių lapų, tad tik labai trumpai papasakosiu bendrą vaizdą, o plačiau – prisegtoje prezentacijoje J.  Jei turėčiau galimybę rinktis, kurio kūrėjo rūbus pasiimti sau, pasiimčiau R. Kalinkino, tačiau ne todėl, kad man nepatiko J. Statkevičiaus modeliai. Mano manymu, Juozo kūriniai tinkamesni podiumui, o ne paprastiems žmonėms. Neįsivaizduoju gatvėje žingsniuojančio vaikino su ryškiai oranžiniu kostiumu ir po kaklu parištu, guminiu vėžliu. Kaip ir neįsivaizduoju moters, su elegantiška suknele ir neono ryškumo kuprine. Taipogi nesupratau 3 pristatytų modelių – šviesių, skirtingų ilgių suknelių, puoštų siuviniais bei karoliukais. Niekaip nepriderinu jų prie visos Juozo kolekcijos, tai tarsi pamirštos, iš senesnių kolekcijų rastos suknelės. Likusi kolekcijos dalis pakerėjo – Japonija alsuojančios suknelės su nuostabiai puoštomis nugaromis, taipogi vyriško kirpimo kelnės, švarkai ir vienas mano pastebėjimas – puikiai parinkta ir suderinta avalynė. O tuo tarpu R. Kalinkino pristatyme avalynės visai nesupratau. Kiekvienas modelis mūvėjo visiškai skirtingus batus. Galėjome išvysti nuo prabangių Ch. Louboutin, iki paprasčiausių aulinukų. Tačiau jau kaip ir minėjau, rūbus rinkčiausi R. Kalinkino, vien todėl, kad jie  artimesni kasdieniam nešiojimui, patogesni, lengviau suderinami, o ir prabangios  suknelės artimesnės Lietuvos renginiams.

                                                                                           Tomo Adomavičiaus nuotr.

 
                                                                             T. Bauro nuotrauka


   Taigi, iš abiejų pristatymų bet kokiu atveju išėjau su didžiule šypsena, džiaugiuosi, kad turime tokių kuriančių, talentingų žmonių. Nors dauguma ir kritikuoja R. Kalinkino pristatymą, aš ne. Nors reklamose ir buvo žadėta daugiau nei gavome, nereikia norėti, kad visai nesenai iškilęs dizaineris atliktų viską tobulai ir prilygtų mados pasaulio senbuviui  - J. Statkevičiui. 


Įrašą parengė Gintarė Tautkutė

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Popular Posts

Teikia „Blogger“.